سایت ها و ابزارهای سنجش سرعت بارگزاری سایت

در موضوع سئو و ارتقای رنکینگ سایت توجه به سرعت بارگزاری سایت از اموری اجتناب ناپذیر است، اینکه سایت طی چند ثانیه کوتاه به دست کاربر برسد و قابل استفاده باشد هم برای موتورهای جستجو و هم برای بازدید کننده امری دلخواه است، اینکه از ابتدا موضوعات مهم در امر بارگزاری سایت در نظر باشد و با دقت لحاظ شود به جای خود اما معمولاً با گذشت زمان و اضافه شدن اسکریپت ها و محتوای جدید موضوعاتی در مسیر بارگزاری سریع سایت پیش می آید، در این میان هستند سایت هایی که سایت شما و سرعت بارگزاری آن را مورد سنجش تخصصی قرار می دهند و جزئیات لُود سایت را برای شما به نمایش می گذارند، به عنوان مثال مدت زمان مورد نیاز برای اینکه سرور سایت شما اولین پاسخ را ارسال دارد یا اینکه سایت شما از چه عناصری بر حسب درصد از حجم کل تشکیل شده است، یا اینکه در بارگزاری دوم چه میزان سرعت بارگزاری افزایش می یابد. در ادامه به معرفی برخی از این سایت‌ها پرداخته شده است

Google PageSpeed Insights

ابزار رایگان گوگل که علاوه بر ارزیابی سرعت بارگیری، پیشنهادات بهینه‌سازی برای سرعت لود سایت هم ارائه می‌دهد. این سایت از زیرمجموعه هایی از گوگل است که به آی پی های ایران سرویس نمی دهند و نیاز هست برای دسترسی به آن از وی پی آن استفاده شود، پیشنهاد استفاده از کشوری مبدا با پشتیبانی از زبان انگلیسی است چرا که در برگه ی پیج اسپید اینسایت به نظر تغییر زبان به راحتی در دسترس نیست.

GTmetrix

این سایت ارزیابی کاملی از کارایی و سرعت بارگیری سایتتون ارائه می‌دهد و اطلاعاتی مانند زمان بارگیری صفحه و اصلاحات موردنیاز رو ارائه می‌کنه.

Pingdom Tools

سرویس دیگری که به شما اجازه می‌دهد سرعت بارگیری سایت خود را تست کرده و نکات بهبود را مشاهده کنید. این سایت نیز به روی آی پی های ایرانی بسته است.

WebPageTest

این ابزار امکانات گسترده‌تری مثل انتخاب مرورگر، مکان سرور و دیگر پارامترهای مرتبط با بارگیری را فراهم می‌کند.این سایت‌ها همه قابلیت‌های متفاوتی دارند، بسته به نیازهاتون می‌تونید یکی رو برای تست و بهبود سرعت بارگیری سایتتون انتخاب کنید.

در خصوص اهمیت سرعت بارگزاری سایت و تاثیر آن بر ارتقا رنکینگ و بهبود سئو سایت در نوشته های سئو و تکنیک‌های آن و بهبود سرعت بارگزاری سایت سخن به میان آمده است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *